אודות ניסים אמון

את מה שלמדתי במזרח אני מביא למערב, ההתעוררות עליה מדברים במזרח היא להעיר את ההורה הפנימי כך שיוביל נכון את שני הילדים הפנימיים: הראש והרגש. קל ללמוד זאת ומי שמתרגל את זה מגלה את סוד האושר הפנימי.

ניסים אמון

ניסים אמון נולד בירושלים בשנת 1963. הוא שירת בצה"ל כלוחם בחטיבת הנח"ל ובמסגרת זו השתתף במלחמת לבנון הראשונה. לאחר שירותו הצבאי יצא לטיול במזרח הרחוק ושם פגש בבודהיזם.

אמון הצטרף למנזר הוןא-גה-סה בקוריאה ובו למד אצל זן-מאסטר סונג-סאן במטרה להפוך לנזיר זן. בהמשך נדד אמון ליפן שם הפך לתלמידו של זן-מאסטר נישיג'ימה ממסדר הסוטו-זן, ממנו למד את עקרונות הדארמה וקיבל הסמכה כזן-מאסטר. כנזיר נודד, אמון למד גם במנזרי היער בתאילנד ובמנזרים טיבטיים בהודו ונפאל. את הכשרתו במזרח הרחוק סיים אמון בהודו, במרכז של אושו בפונה, שם לימד זן במשך שנה ונחשף לשיטות לריפוי פצעים רגשיים כדרך חיונית להשגת האיזון הפנימי.

עם חזרתו לישראל, הקים אמון את המגמה לתודעה גבוהה במכללת מדיסין, לימד שם במשך שש שנים.
אמון התחתן עם מרב ובשנים 2001-2008 עבר להתגורר באי היווני פארוס, שם הקים מרכז סדנאות ומדיטציה בשם טאו'ס. בתקופה זו נולדו שני ילדיו, ובמהלכה השלים את פיתוחה של שיטת הטרילותרפיה. שיטת טיפול הבאה לגשר בין הקולות השונים שבתוכנו, הרציונליים מחד והרגשיים מאידך, ולעורר את האני האמיתי שבתוכנו לחיים מאוזנים שלווים ואותנטיים יותר.

כיום עומד ניסים בראש בית הספר לטרילותרפיה בו מועברים לימודי תעודה מתקדמים להתפתחות אישית ולהכשרת מדריכי טרילותרפיה, ומנחה מגוון הרצאות וסדנאות ברחבי הארץ והעולם בנושא 'סוד האושר הפנימי', אירועים המנגישים את האפשרות להיות מאושרים באמצעות השיח הטרילותרפי בין הראש, הרגש והאני האמיתי הקיים בתוכנו. בנוסף פרסם ניסים מספר ספרים בעברית ובאנגלית, ביניהם "חכמת המזרח", "סוד האושר הפנימי" ותרגום ל"ספר הטאו", וכן דיסק מדיטציות מונחות.

ולפתע מופיע האושר שהיה שם כל הזמן ולא הצליח לצאת החוצה.
בתוך הבצל מסתתר יהלום.
אם רק נקלף קצת את הבצל, אור גדול ייצא החוצה, קסם מופלא החבוי בכל אחד מאיתנו.

ניסים אמון