מרכזים בעולם

מאת: ניסים אמון

japan3
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

המלצות למחתרת האנשים המאושרים:

לשוחרי הרפתקאות וציפורים נודדות, יש מקומות נפלאים בעולם בשלל גוונים של עבודת מודעות ומדיטציה, ובכל מקום נפתח שער חדש אל תרבות רוחנית ואל חלק בנו שצריך תיקון.
יש מקומות שמחזקים את המשמעת ויש מקומות בהם פותחים את הלב, והחכמה תהיה ללמוד לשלב בין מה שרוצים למה שצריך.

כל שבוע אני מקבל פניות של אנשים שרוצים לשלב התפתחות ומסעות, והנה כאן הרשימה של המקומות המומלצים שלי שמתאימים לישראלים.

דרום קוריאה:
MUSANGSA, מנזר זן בטבע, לימודים באנגלית, מורים טובים, חוויה אוטנטית, פתוח כל השנה. דרגת קושי – קשוח. הדבר האמיתי. אפשר לבוא לשלושה חודשים.

יפן:
מנזר SHUNKOIN בקיוטו, מקבלים חדר פרטי, אפשר להשתתף בפעילויות עם הנזירים. יש תכנית לתיירים, הרבה זמן חופשי. דרגת קושי – קל ונעים. הנזיר טקאפומי קוואקאמי מדריך את האורחים.
מנזר ANTAIJI, זן מסורתי מהמסדר בו למדתי, לימודים ביפנית ובאנגלית, חינם. דרגת קושי – קשוח, מתקבלים רק עם ידע בסיסי ביפנית והתחייבות לשלוש שנים.

פורטוגל:
MONTE SAHAJA, דרום פורטוגל אבל לא קרוב לים. מרכז הקהילה הגדולה של המורה הרוחני מוג'י, תלמידו של פאפג'י ההודי. דרגת קושי – בינוני. מקום מקסים לפיתוח מודעות. אין מסיבות.

גרמניה:
REGENSBURG ZEN CENTER, מרכז זן אמיתי של חברי הנזיר היון גאק סונים. אפשר לגור שם ולתרגל. פתוח כל השנה. לא יקר וברמה גבוהה.

יוון:
MITELINI OSHO AFROZ, מרכז אפרוז באי לסבוס, עבודה רגשית בסגנון אושו. מקום קל ושמח. צריך לרקוד כל יום, הרבה חיבוקים גם. המקום סגור בחורף. לחדרים הטובים יש לסגור הרבה זמן מראש. כל השאר מגורים זולים לצעירים.

הולנד:
HUMANIVERSITY, הכמונד. מרכז לעבודה רגשית מעמיקה ונהדרת. מקום חזק שעוברים בו תהליך משמעותי. דרגת קושי – בהחלט נדרשת פתיחות ואומץ. טוב לניקוי טראומות ופיתוח הביטחון העצמי. רוקדים כל יום. לומדים גם על מיניות.

נפאל:
מנזר KOPAN, מחוץ לקטמנדו. מקום יפה, בודהיזים טיבטי, קורסים מעניינים, משכירים חדרים בתיאום מראש. יש גם חדרים עם שירותים ומקלחת. דרגת קושי – קל. מתחשבים מאוד במערבים.

תאילנד:
בדרום, WAT SUAN MOKKH, עשרה ימים של מדיטציה בשתיקה בטבע, מתחיל בראשון של כל חודש. מתאים לצעירים. דרגת קושי – בינוני, מחיר זול מאוד. מעיין מים חמים, ממשיכים משם לאיים.
במזרח, WAT PAH NANACHAT, מנזר יער אמיתי, בג'ונגל, הרבה נזירים ומעט אורחים. קמים בשלוש בבוקר, הולכים לישון בתשע. אוכלים פעם ביום. השהייה חינם. גברים ונשים בנפרד.

פרו:
קבוצות לימוד ותרגול בעיר פיסאק, חצי שעה מקוסקו. קהילה מקסימה ומוזיקאלית, מסעות שמאנים עם איאואסקה ומדיסינות נוספות. לחפש את אלפונסו.

הודו:
הודו כולה היא חופשת התפתחות רוחנית, לא חשוב איפה אתם נמצאים. כל מה שצריך זה לצאת ממסלול התיירים הרגיל ופשוט לשאול איפה נמצא הגורו השכונתי, לשבת שם כל יום ולשאול הרבה שאלות.