ריפוי של כאבים כרוניים | מאת: רועי אסף

hands5
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הכוח המרפא של ביטוי הרגשות

מחלות ומצבים כרוניים, החל מהפרעות אוטואימוניות וכאבים שמסרבים לעבור הם ביטויים של חוסר איזון בסיסי באדם. ברפואה המודרנית, הטיפול במחלות ובמצבים כרוניים סובב לעתים קרובות סביב ניהול התסמינים, במקום טיפול בגורמים הבסיסיים שלהם.
מצבים כרוניים בהגדרתם הרפואית הינם מצבים שנמשכים מעל לשלושה חודשים, ובקליניקה אני פוגש בכאבי גב, כאבי עצמות, כאבי שרירים, פיברומיאלגיה, קרוהן, קוליטיס, ושלל מחלות אוטואימוניות עד סרטן, שגם היא מחלה בה חלק מהגוף מתנהג בצורה לא הגיונית ולא בריאה.
הרפואה לרוב יודעת לתת מענה ברמת הסימפטומים אך לאחרונה יותר ויותר רופאים מפנים מטופלים אל עבר "הרפואה האלטרנטיבית" כדי למצוא את שורש הבעיה. מסע שכזה פנימה מדגיש את החשיבות של חיבור גוף-נפש, ומציע דרך לטפל בצורה אחרת, וכאן נכנסת הטרילותרפיה – גישה מהפכנית המתעמקת בקשר בין הרגשות המודחקים למחלות, ומציעה מסע טרנספורמטיבי לעבר שחרור פנימי וריפוי הוליסטי.
הטרילותרפיה מציעה שינוי עמוק בפרספקטיבה, ומוציאה אנשים למסע להבנת יחסי הגומלין המורכבים בין הבריאות הפיזית, הרווחה הנפשית והכאב הרגשי שלהם, אותו קברו והטמינו בגוף, מתוך תקווה שהוא פשוט יעלם.
הגישה החדשה היא להפנים שבליבת הטרילותרפיה נמצאת ההכרה בקשר העמוק בין הכאב הרגשי שהודחק, לכאב הכרוני שפועם כמו מנורה אדומה.
להפנים שהכאבים הכרוניים נובעים מטראומות רגשיות לא פתורות, שהוסתרו בעזרת דפוסי חשיבה קשוחים, וניתוק מהעצמי האותנטי של האדם.
על ידי יציאה למסע של גילוי עצמי והתבוננות פנימה, אנשים יכולים לקלף את שכבות הוויתם הפנימית, לשפוך אור על הסיבות השורשיות למחלותיהם ולסלול את הדרך לריפוי פנימי אמיתי.
בפילוסופיה של הטרילותרפיה יש לקחת מנהיגות מהאמצע, כלומר להביא "ניהול" חדש, שיוביל לתהליכי ריפוי. בניהול הישן, הראש הרציונלי התעלם לגמרי מהעצמי הרגשי, החיל עליו דומיננטיות, התעלם מהכאב הרגשי שהיה והנהיג ניהול אלים ונוקשה.
בגישה החדשה אנו מבינים שעד היום אפשרנו לראש לנהל את הרגשות, אך המצבים או הכאבים הכרוניים מאותתים לנו שמשהו לא בסדר, ושאי אפשר יותר להמשיך בדרך הישנה, ומתוך כך, יש לקבל על עצמנו מנהיגות של אמצע!
הסיפור המרכזי שחוזר על עצמו בין אלו המגיעים אלי לקליניקה וסובלים ממצבים כרוניים שונים הוא דומה. בחקירה משותפת אנו מגלים אם יש חוסר איזון משמעותי בין הראש לרגש, וכמעט תמיד מגלים שהראש השתלט על מערכת הרגשות.
פתאום מבינים שהכאב הכרוני מחובר וקשור לעוד כמה דברים, ושכבר הרבה זמן אנחנו לא נושמים טוב, לא מצליחים לבכות מהבטן, חיים בביקורת עצמית גבוהה, הפרפקציוניזם חרוט על הדגל, אנו מרגישים כבויים, ביקורתיים, עייפים, ומגלים שהמצב הזה נמשך כבר לא מעט שנים…
האם יכול להיות שהגענו למצב בו הרגש מתחיל למרוד במערכת?
הרגש מנער את השטיח מתחת לרגלנו, ומזכיר לנו שהוא כאן ושהמצב לא יכול יותר להמשך כמו שהוא. ואז הכאב והכעס מתפרצים החוצה – לאחת זה יתבטא כפיברומיאלגיה ולשני כפסוריאזיס, ולרבים אחרים ככאבים כרוניים או מחלות בהן הגוף תוקף את עצמו.

מסע השחרור הפנימי הטרילותרפי הוא רב-צדדי, וכולל מגוון רחב של טכניקות, מודלים ותרגולים שנועדו להקל על ריפוי בכל הרמות – פיזית, רגשית ורוחנית.
נשימה מעגלית, בכי, שחרור כעס וקתרזיס הם מרכיבים אינטגרליים של תהליך טרנספורמטיבי זה, המציעים מסלולים ישירים לשחרור כאבים עצורים, חסימות אנרגטיות ודפוסי חשיבה והתנהגות המושרשים עמוק.
הנשימה המעגלית, אחת מאבני היסוד החשובות בתהליך, משמשת שער למצבי תודעה מורחבים וריפוי עצמי. על ידי נשימה מתמשכת ומעגלית, אנשים עוקפים את המגבלות של הנפש הרציונלית, ומאפשרים גישה לשכבות עמוקות יותר של מרתפי הלב. תרגול זה מוביל לתובנות עמוקות, לשחרור רגשי ולתחושת הקלה.

בכי וצעקות הם ביטויים ראשוניים של רגש הממלאים תפקיד מכריע במסע הריפוי הטרילותרפי. לבכות זה רחוק מלהראות סימני חולשה, להיפך, רק אמיצים נותנים ביטוי לאמת הרגשית, ומשחררים תחושות מודחקות של כעס, עצב, בהלה, תסכול, אכזבה, פחד או צער, שהיו תקועים בגופם במשך שנים.
באמצעות קתרזיס, אנשים חווים תחושה עמוקה של הקלה ושחרור, כאשר הם מנקים את עצמם ממטען רגשי ומגלים מחדש את האני האותנטי שלהם.
המסע הטרילותרפי לשחרור פנימי אינו רק פתרון זמני או פתרון קסם. להיפך, זו מחויבות לכל החיים לגילוי עצמי, צמיחה ושינוי. על ידי הבנת הקשר המורכב בין הגוף לרגשות, אנשים זוכים לכלים ותובנות מעשיות המעצימות אותם לנהל חיים של איזון, חוסן ורווחה. ומקבלים על עצמם מנהיגות חדשה של אמצע.
פריצת הדרך מגיעה לאחר כמה מפגשים כשהאמצע מתעורר. כל אחד בזמן שלו, ולעיתים קורה שכבר במפגש הראשון מעידים על הקלה רבה באזור הכואב ושנת לילה רגועה.
אני מודה בכל יום על הזכות להיות עד לתהליכים שכאלו, המשנים חיים שלמים, ועוד יותר על הזכות להוביל אותם בענווה רבה.
כטרילותרפיסט, תפקידי לשמש כמדריך ומנחה במסע המקודש הזה לעבר שחרור פנימי, בסביבה בטוחה, במרחב תומך לחקירה עצמית וריפוי של בריאות הוליסטית.
הגישה הטרילותרפיסטית נטועה בחמלה, אותנטיות ויראת כבוד עמוקה לחוכמה המולדת של הרוח האנושית.
על ידי אימוץ והבנת מערכת היחסים בין הראש לרגש, אנשים יוצאים למסע טרנספורמטיבי של גילוי עצמי ושחרור פנימי, המוביל לריפוי עמוק ולרווחה מתמשכת.
אנו מחויבים להוביל את הדרך אל עתיד שבו ריפוי פנימי אמיתי הוא לא רק אפשרות, אלא מציאות לכל מי שמוכן לפתוח את מרתפי לבו.
על ידי טיפוח מודעות עצמית ואינטליגנציה רגשית, תוכלו לנווט את המורכבות של חייכם בבהירות ובחמלה, להתעלות מעל מגבלות החשיבה המלחיצה, ולאמץ את חוכמת הידיעה האינטואיטיבית שלכם.

רועי אסף

מלווה במצבים כרוניים לשחרור מכאב,
איזון הגוף וחיים ללא סבל.
פשוט. לנשום.
054-6440065